back to top

Predávate klasický veľký „rodičovský“ dom? Argument viacgeneračného bývania je opäť trendy

Pridať k obľúbeným
Vyradiť z obľúbených

V súčasnosti, kedy sa spoločnosť snaží nájsť riešenia na stále rastúce náklady na bývanie a zároveň žijeme v dobe, kde sa rodinné vzťahy a podpora medzi generáciami stávajú čoraz vzácnejšími – a teda o to dôležitejšími, môže byť predaj veľkého tradičného domu výnimočnou príležitosťou pre mnohých kupujúcich.

Ponúkanie veľkého domu ako ideálneho miesta pre viacgeneračné bývanie môže byť mimoriadne lákavé. Tieto domy, postavené s myšlienkou poskytnúť dostatok priestoru pre viacero generácií, nabádajú k návratu k tradíciám, kde rodinné zázemie a opora majú svoje nezastupiteľné miesto v životoch jednotlivcov.

Slovensko je totiž špecifické týmito veľkými domami, ktoré nájdeme v každom meste či obci. Kedysi, pri ich stavaní, sa uvažovalo výlučne „pro-rodinne“ a rátalo sa s tým, že nová generácia v dome ostane a postará sa o tú staršiu.

Aktuálne viacgeneračné bývanie poskytuje nielen finančnú úsporu – delením nákladov na údržbu, energie a iné prevádzkové výdavky – ale tiež zvyšuje kvalitu života obyvateľov domu. Starší členovia rodiny môžu mať blízko svoje deti a vnúčatá, čo prispieva k ich duševnému zdraviu a pocitu spokojnosti. Zároveň mladšia generácia získava neoceniteľné životné rady a skúsenosti, ktoré im ich starší príbuzní môžu ponúknuť.

Predstavte si dom, kde každé poschodie ožíva vlastným príbehom, no súčasne je prepojené spoločným schodiskom, ktoré symbolizuje rodinné väzby. Táto metafora je silná a predajná: „Dom, kde schody spájajú generácie„. Každé poschodie môže slúžiť rôznym potrebám členov rodiny, či už ide o samostatné bytové jednotky alebo spoločné priestory určené na rodinné stretnutia.

Navyše, tieto veľké domy často obsahujú väčšie záhrady (oproti aktuálnym novostavbám), ktoré ponúkajú miesto pre odpočinok, hry detí alebo dokonca pestovanie vlastnej zeleniny či ovocia. Tento aspekt domu posilňuje pocit súdržnosti a spolupatričnosti medzi členmi rodiny a zároveň poskytuje priestor pre relax a oddych.

Tipy, ako prispôsobiť dom na viacgeneračné bývanie sme si rozobrali v tomto článku: https://www.obyvani.blog/ako-prisposobit-dom-na-viacgeneracne-byvanie/ 🙂

Pri marketingu takéhoto domu je dôležité zdôrazniť tieto výhody. Priblížte potenciálnym kupcom príbehy rodín, ktoré v dome prežili šťastné chvíle, a ukážte im, ako môže dom slúžiť aj ich rodine na budovanie nezabudnuteľných spomienok. Nezabudnite tiež poukázať na praktické aspekty, ako sú nízke prevádzkové náklady, možnosti úprav pre osobné potreby a prípadne aj ideálnu polohu v tichej, ale prístupnej lokalite.

Predaj veľkého rodinného domu ako miesta pre viacgeneračné bývanie je nielen predajom nehnuteľnosti, ale ponukou domova, kde sa prelína minulosť, prítomnosť a budúcnosť rodiny. Využite tento silný argument v prospech viacgeneračného bývania a ponúknite potenciálnym kupcom nielen strechu nad hlavou, ale dom plný života a lásky medzi generáciami.

Ale nezabúdajte, že každá nehnuteľnosť je jedinečná a záleží na individuálnej stratégii predaja. Odporúčame však využiť služby realitnej kancelárie – aby celý proces prebehol bez problémov a k vašej spokojnosti. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať cez e-mail office@realvea.sk.

Pridať k obľúbeným
Vyradiť z obľúbených
Autor textu

Spoluzakladateľka a garant realitnej kancelárie RealVEA.sk.
Kvalifikácia: Realitný maklér akreditovaný MŠ VVaŠ SR, člen Realitnej Únie SR, Licencovaný realitný maklér NARKS, kariérny realitný titul RSc., prax v realitnom marketingu viac ako 14 rokov.

Ako zapísať vecné bremeno do katastra nehnuteľností

Vecné bremeno je právo k cudzej nehnuteľnosti, ktoré obmedzuje vlastníka nehnuteľnosti v prospech niekoho iného (viac informácií o jeho vzniku aj zániku sme si...

Vecné bremeno na nehnuteľnosti – čo to je a ako vzniká a zaniká

Život je plný nepredvídateľných situácií, ktoré môžu ovplyvniť naše nehnuteľnosti. Skrytým hráčom, ktorý často vplýva na ich hodnotu a využitie, je vecné bremeno. Aby...

Kupujete novú nehnuteľnosť alebo plánujete stavať? Aj orientácia miestností na svetové strany je dôležitá!

Keď staviate nový dom, plánujete rekonštrukciu alebo si kupujete byt, často sa sústredíte na veľké rozhodnutia: rozpočet, lokalita, dizajn alebo materiály. Ale čo orientácia...

Investovanie do nehnuteľností: Chata, chalupa alebo apartmán?

Investovanie do rekreačných nehnuteľností môže byť fascinujúcim, no zároveň komplexným dobrodružstvom. Keď zvažujeme možnosti medzi chatou, chalupou alebo apartmánom, je dôležité sa zamyslieť nielen...
RealVEA.sk
RealVEA.skhttps://www.realvea.sk/
Ako realitná kancelária zrealizujeme predaj Vašej nehnuteľnosti „na kľúč“ v rôznych regiónoch Slovenska. Pre realitných developerov a investičné nehnuteľnosti ponúkame moderné marketingové riešenia.
Reklamný priestor