back to top

Investičný klenot pod Tatrami – zabehnutý penzión na predaj

Pridať k obľúbeným
Vyradiť z obľúbených

Uvažovali ste niekedy nad tým, aké by to bolo kúpiť a prevádzkovať vlastný hotel alebo penzión? Ak je vaša odpoveď áno, potom ste na správnom mieste. V dnešnom článku sa podelíme o jeden skutočný investičný klenot, ktorý by ste mohli zvážiť. A navyše, ak ste skúsený manažér, ktorý sa nebojí výziev na riadenie penziónu s reštauráciou a s možnosťou organizovať rôzne podujatia, je tento príbeh práve pre vás 😉

Predstavte si, že ste v srdci nádherných kopov pod Tatrami, s výhľadom na majestátne vrcholy a okolitú prírodu. Pred sebou máte penzión s nádychom histórie, ktorý sa navyše nachádza pri obľúbenom modernom kúpalisku Thermal park Vrbov. Zároveň je toto miesto doslova na dosah ruky od Tatier s nekonečným množstvom turistických zážitkov. A práve tento penzión by mohol byť váš.

Tento penzión má viac ako 30 izieb a je plne vybavený a pripravený na prevádzku. Stačí len trochu zmodernizovať nábytok a okamžite môžete začať realizovať svoj hoteliersky sen.

Investičný klenot pod Tatrami - zabehnutý penzión na predaj

Premýšľajte o tom. Vy a vaša rodina, priatelia alebo spolupracovníci môžete vytvoriť jedinečný zážitok pre turistov z celého sveta. Môžete si predstaviť, ako si hostia vychutnávajú lahodné jedlá vo vašej reštaurácii, ako popíjajú drink na terase s výhľadom na Tatry, ako sa oddávajú pohodovému oddychu v jednej z vašich izieb alebo ako sa veselia na oslavách a podujatiach, ktoré organizujete.

Investičný klenot pod Tatrami - zabehnutý penzión na predaj

Ak ste vášnivým cestovateľom a milovníkom pohostinnosti, ak ste skúseným manažérom, ktorý sa nebojí výziev, tento klenot je práve pre vás. Ak vás nadchlo toto dobrodružstvo a chcete začať svoju cestu v hotelovom priemysle, máte jedinečnú príležitosť prevziať tento penzión a zrealizovať svoj sen.

Vízia biznis modelu pre budúceho majiteľa

Technický stav, fasáda, pozemok ani interiér nepotrebujú zásadné rekonštrukcie/úpravy. Objekt, kde je aktuálne starší nábytok stačí „oživiť“ menším redizajnom. Avšak ani to nie je potrebné, ak sa ponechá v týchto priestoroch koncept cenovo výhodného ubytovania pre zájazdy – penzión ma dlhoročné dobré vzťahy s cestovnými kanceláriami a prijíma autobusové zájazdy aj z okolitých krajín. Je jeden z mála v okolí s takouto kapacitou (viac ako 30 izieb, každá izba má svoju kúpeľňu) a možnosťou parkovania priamo pri budove. Termálny park/kúpalisko sú navyše hneď oproti, stačí prejsť cez parkovisko.

Najnovší priestor v zadnej časti penziónu má pekné – moderne vybavené izby s výhľadom na zeleň či Tatry. Izby majú aj vlastné kuchynské kúty. Priamo pod nimi sa nachádza veľká spoločenská miestnosť, vhodná na svadby, večierky či iné tematické využitie. Toto prepojenie ponúka širokú škálu využitia počas letnej „svadobnej“ sezóny, ale aj mimosezónne na rôzne teambuildingy, konferencie, tréningové pobyty (joga, pilates a pod.). Nakoľko v strednej časti penziónu sa nachádza aj wellness či priestor na masáže, tieto pobyty sa tu stanú obľúbené. Navyše východ zo spoločenskej miestnosti smeruje priamo do veľkej záhrady (cca 1299 m2), čo rozširuje možnosti či už pre tréningové pobyty, ale aj svadby a večierky o ďalší priestor napríklad na párty stany, detské atrakcie, či cvičenie na slnku s výhľadom na zelené kopce a panorámu Tatier.

Okrem veľkej spoločenskej miestnosti sa v penzióne nachádzajú aj ďalšie dva salóniky pre menšie rodinné posedenia či firemné porady. A budúci majiteľ nemusí byť odkázaný na catering – je tu krásna historická miestnosť, v ktorej môže byť prevádzkovaná reštaurácia. Samozrejmosťou je aj profesionálna kuchyňa a k tomu samostatná letná terasa s vlastnou záhradou. Aktuálne sa tento priestor dočasne prenajíma (aktuálny majiteľ by to nestíhal), ale priamym prepojením s penziónom má veľký potenciál.

Centrálne srdce penziónu ja vlastná súkromná záhrada – oddychová časť pre hostí, kde môžu tráviť svoj voľný čas posedením pri osviežujúcom nápoji, spoločne grilovať, zahrať si stolný tenis či zabaviť sa s deťmi na preliezačke. Táto záhrada je len pár krokov od letnej terasy, takže pri prevádzkovaní reštaurácie si môže budúci majiteľ pripraviť svieže sezónne menu, rôzne limonády či zmrzlinové poháre na leto a má o klientelu postarané. Tým, že na terasu je vstup aj priamo z verejného parkoviska, ktoré smeruje na Thermal Park, vie dobrým konceptom priamo osloviť širokú masu návštevníkov. Park je otvorený celoročne a ani v zime tu nie je núdza o návštevníkov. V celom objekte sa nachádza niekoľko rôznych terás na posedenie pre ubytovaných hostí.

Investičný klenot pod Tatrami - zabehnutý penzión na predaj

Sumár pre dobrého manažéra:

Penzión ma viac ako 30 izieb, vlastnú reštauráciu s terasou a 3 nezávislé miestnosti pre podujatia. V čase hlavnej letnej sezóny tak máte k dispozícii obrovský priestor na plánovanie viacero aktivít v rovnakom čase, ako pre ubytovaných hostí, tak ja pre príjemné rodinné posedenia hostí z blízkeho okolia. Veľký Thermal Park Vrbov sa nachádza oproti penziónu, turistika v Tatrách na dosah a starobylý Kežmarok s prekrásnym historickým centrom len pár minút cesty autom. Teda máte ideálne miesto pod Tatrami pre celoročné využitie kapacít penziónu. Od tematických pobytov pre mierne náročnejších klientov, cez letnú TOP sezónu spojenú s oslavami a svadbami, po celoročné poznávacie zájazdy kde viete ubytovať celý autobus.

Vidíte, kúpa a prevádzkovanie vlastného penziónu nie je len o zarábaní peňazí. Je to o vytváraní nezabudnuteľných zážitkov pre vašich hostí, o možnosti spoznať nových ľudí z celého sveta a o slobode vytvárať niečo, na čom vám skutočne záleží. Je to o tom, byť súčasťou niečoho väčšieho a zároveň mať možnosť ovplyvniť kvalitu a atmosféru miesta, ktoré sa stane domovom pre mnohých cestovateľov.

Ak vás táto investícia pod Tatrami zaujala, neváhajte si overiť aktuálnu dostupnosť na office@realvea.sk alebo telefonicky na 0910 393 363, prípadne viac informácií nájdete priamo v inzercii na www.nasenehnutelnosti.sk.

Pridať k obľúbeným
Vyradiť z obľúbených
Autor textu

Spoluzakladateľka a garant realitnej kancelárie RealVEA.sk.
Kvalifikácia: Realitný maklér akreditovaný MŠ VVaŠ SR, člen Realitnej Únie SR, Licencovaný realitný maklér NARKS, kariérny realitný titul RSc., prax v realitnom marketingu viac ako 14 rokov.

7 tipov, ako zvýšiť hodnotu pozemku pri jeho predaji

Pri predaji pozemku je každý majiteľ zameraný predovšetkým na to, aby z transakcie vyťažil čo najviac. Existuje niekoľko stratégií, ktoré môžu pomôcť zvýšiť hodnotu...

Základná špecifikácia pozemku pri jeho predaji

Chystáte sa predať pozemok? Akákoľvek transakcia s nehnuteľnosťou môže byť komplexná, ale keď ide o predaj pozemku, detaily rozhodujú! Pozemok nie je len kus zeme....

Chystáte sa predať pozemok? Pripravte si tieto dokumenty!

Predaj pozemku môže byť na prvý pohľad zdĺhavý a komplikovaný proces, ale s dobrým plánom a správnymi informáciami sa môže stať pomerne hladkým a...

Úspešné stratégie pre prenajímateľov: Ako získať a udržať si dobrých nájomníkov

V srdci každého prenajímateľa bije túžba po nájomníkovi, ktorý bude rešpektovať jeho nehnuteľnosť ako svoj domov, platiť nájom včas a susedom pridávať iba príjemné...
RealVEA.sk
RealVEA.skhttps://www.realvea.sk/
Ako realitná kancelária zrealizujeme predaj Vašej nehnuteľnosti „na kľúč“ v rôznych regiónoch Slovenska. Pre realitných developerov a investičné nehnuteľnosti ponúkame moderné marketingové riešenia.
Reklamný priestor