back to top

Ako si podmaniť leto v podkroví: Tipy na boj s teplom a hmyzom

Pridať k obľúbeným
Vyradiť z obľúbených

Podobné články

oByvani.blog
oByvani.bloghttps://www.obyvani.blog/
Toto je redakčný článok. Prinášame inšpiratívny blog o bývaní, kde nájdete nové trendy a inšpirácie pre vaše bývanie. Nové technológie ale aj tipy a triky na tie staršie. Pevne veríme, že sa vám naše články budú páčiť.

Podkrovné byty sú ako chameleóny – v zime hrejivé a útulné, v lete však môžu premeniť na sauny plné bzučiaceho hmyzu. Ale nebojte sa, existuje niekoľko trikov, ako skrotiť aj tie najväčšie horúčavy a udržať otravný hmyz na uzde.

Zatemnite okná a pustite sa do boja s teplom

Predstavte si slnečné lúče ako malé tepelné rakety, ktoré sa snažia preniknúť do vášho bytu. Vašou úlohou je postaviť im do cesty nepreniknuteľný štít. A tým štítom sú kvalitné tieniace systémy.

  • Vonkajšie rolety a žalúzie: Tieto fungujú ako brnenie pre vaše okná, odrážajú slnečné lúče ešte predtým, ako stihnú dopadnúť na sklo. Sú ako bodyguardovia, ktorí nedovolia teplu vstúpiť.
  • Vnútorné žalúzie, rolety a závesy: Ak vonkajšie tienenie nie je možné, vnútorné alternatívy sú ako druhá línia obrany. Zvoľte svetlé farby, ktoré odrážajú svetlo a zabraňujú prehrievaniu interiéru.
  • Termoizolačné fólie: Tieto nenápadné fólie nalepené na oknách fungujú na princípe tepelného štítu. Odrážajú teplo a zároveň prepúšťajú svetlo, takže o prirodzené osvetlenie neprídete.

Vetrajte s rozumom

Vetrať počas horúčav? Áno, ale s rozumom! Počas dňa, kedy slnko praží naplno, majte okná zatvorené a zatemnené. Vytvoríte tak príjemnú „jaskyňu“, kde sa teplota udrží na uzde. Keď slnko zapadne a vonku sa ochladí, otvorte okná dokorán a nechajte byt prevetrať. Vznikne tak príjemný prievan, ktorý odveje horúčavu a prinesie svieži vzduch.

Ako si podmaniť leto v podkroví: Tipy na boj s teplom a hmyzom

Nepodceňujte silu zelene

Rastliny nie sú len krásnou dekoráciou, ale aj prírodnými klimatizáciami. Umiestnite ich na parapet, balkón alebo terasu a sledujte, ako pohlcujú teplo a zvlhčujú vzduch. Okrem toho vytvoria príjemnú atmosféru a dodajú vášmu podkroviu šmrnc.

A čo otravný hmyz? Aj s ním sa dá bojovať

  • Sieťky proti hmyzu: Tieto nenápadné siete na oknách a balkónových dverách sú ako neviditeľná bariéra, ktorá zabráni hmyzu vniknúť do vášho bytu. Už žiadne bzučanie pri uchu, štípance ani nepríjemní návštevníci.
  • Repelenty: Prírodné alebo chemické repelenty odpudzujú hmyz a zabraňujú im usadiť sa vo vašom byte. Vyberte si ten, ktorý vám najviac vyhovuje, a užívajte si pokoj bez otravného bzučania. Viac o tejto téme sme si popísali aj v tomto článku.

S týmito tipmi si môžete leto v podkroví užiť naplno, bez toho, aby ste sa museli potiť alebo bojovať s otravným hmyzom. Pamätajte, že aj malé zmeny môžu priniesť veľký rozdiel a premeniť váš podkrovný byt na oázu pokoja a pohody aj počas tých najväčších horúčav.

Pridať k obľúbeným
Vyradiť z obľúbených
oByvani.blog
oByvani.bloghttps://www.obyvani.blog/
Toto je redakčný článok. Prinášame inšpiratívny blog o bývaní, kde nájdete nové trendy a inšpirácie pre vaše bývanie. Nové technológie ale aj tipy a triky na tie staršie. Pevne veríme, že sa vám naše články budú páčiť.
Reklamný priestor

Novinky zo sveta realít

Mohli by zaujať aj tieto články

Hmyz v domácnosti: Poradíme vám, ako sa ho zbaviť bez chémie!

Hmyz v byte je nočnou morou nejedného z nás. Okrem toho, že je nepríjemný na pohľad, môže spôsobiť aj rôzne škody na potravinách, oblečení...

Ako si udržať kvalitný vzduch v domácnosti aj počas zimy

Zima je obdobím, kedy sa naše domovy menia na útočiská pred chladom. Zatvárame okná, vyhrievame miestnosti a utulne sa zavíname do dek. Ale spolu...

Aká je ideálna vlhkosť v dome a byte?

Ako často premýšľate nad kvalitou vzduchu vo vašom domove? Vedeli ste, že ideálna vlhkosť v byte alebo dome je kľúčová nielen pre vaše zdravie,...