back to top

Ako pripraviť nehnuteľnosť na fotenie pri jej predaji

Pridať k obľúbeným
Vyradiť z obľúbených

Keď sa svetelné lúče predierajú cez dokonale umyté okno a odrážajú sa od lesklých podláh a nábytku, vaša nehnuteľnosť môže vyzerať ako z časopisu. Ale ako dosiahnuť, aby vaša nehnuteľnosť na fotografiách vyzerala čo najlepšie, keď sa ju chystáte predať?

Fotografie sú prvým kontaktom potenciálnych kupujúcich s vašou nehnuteľnosťou. V tejto digitálnej ére je vizuálny dojem rozhodujúci! Príťažlivé fotografie môžu znamenať rozdiel medzi rýchlym predajom za žiadanú cenu a dlhými mesiacmi čakania na záujemcu.

Predstavte si, že vstupujete do priestoru, ktorý je pripravený pre vaše oči – kde každý detail je na svojom mieste a všetko vyzerá sviežo a „pozývavo“. Práve takýto dojem chcete vzbudiť vo vašich potenciálnych kupujúcich. No ako na to? Tu je pár zaručených tipov z našej praxe:

  1. Odstráňte osobné predmety a zbytočný neporiadok. Menej je niekedy viac. Ponechajte len pár štýlových dekorácií, ktoré podčiarknu charakter domova.
  2. Vyčistite a vytrite všetko do lesku. Okná, zrkadlá, podlahy, povrchy – nechajte všetko žiariť čistotou.
  3. Opravte čo treba. Drobné nedostatky môžu na fotografiách vyzerať horšie, než sú. Zabezpečte, aby boli všetky drobné opravy vykonané ešte pred fotením.
  4. Zvýraznite priestor. Využite prirodzené svetlo, odtiahnite závesy, a ak je to potrebné, doplňte svetlom z lampy, aby ste vytvorili útulný pocit domova.
  5. Zariaďte nábytok tak, aby pôsobil priestranne a funkčne. Predsa chcete, aby si záujemcovia vedeli predstaviť svoj život vo vašom dome či byte.
  6. Nezabudnite na exteriér. Záhrada alebo balkón by mali byť upratané a príjemne aranžované.
  7. A teraz najdôležitejšia rada – nechajte to na profesionálov. Profesionálny fotograf s okom pre detail, profesionálna technika a správne osvetlenie dokážu zázraky.

Myslite však na to, že tu nie je priestor spoliehať sa na počítačový retuš, ktorý zázračne prekryje nedostatky či vady nehnuteľnosti. Nakoľko možný záujemca to bude chcieť vidieť aj naživo a tak môže nadobudnúť dojem, že bol oklamaný a začne byť nedôverčivý k celej nehnuteľnosti ako takej.

Pokiaľ sa chystáte predávať vašu nehnuteľnosť a chcete ju ukázať v tom najlepšom svetle, poďme sa porozprávať o možnostiach. Naše marketingové skúsenosti a odborné znalosti vám pomôžu vašu nehnuteľnosť nielen dobre odfotiť, ale aj úspešne predať 😉 Tak neváhajte a kontaktujte našu realitnú kanceláriu RealVEA.sk.

Pridať k obľúbeným
Vyradiť z obľúbených
Autor textu
RealVEA.sk
RealVEA.skhttps://www.realvea.sk/
Ako realitná kancelária zrealizujeme predaj Vašej nehnuteľnosti „na kľúč“ v rôznych regiónoch Slovenska. Pre realitných developerov a investičné nehnuteľnosti ponúkame moderné marketingové riešenia.

Investovanie do nehnuteľností – Ako na to a čomu sa vyhnúť

Investovanie do nehnuteľností sa stalo v posledných rokoch veľmi populárnou formou investovania. Mnohí ľudia vidia v nehnuteľnostiach stabilnú a dlhodobú investíciu, ktorá im môže...

Kupujete novostavbu? Prinášame tipy na možné skryté vady

Stav nového domu voňajúci čerstvým náterom a neobývanými izbami môže na prvý pohľad pôsobiť ako bezchybný sen. Avšak, skutočnosť môže byť iná a niekedy...

Predávate klasický veľký „rodičovský“ dom? Argument viacgeneračného bývania je opäť trendy

V súčasnosti, kedy sa spoločnosť snaží nájsť riešenia na stále rastúce náklady na bývanie a zároveň žijeme v dobe, kde sa rodinné vzťahy a...

Zmeny poplatkov na Katastri nehnuteľností od 01.04.2024

Od 1. apríla 2024 došlo k zvýšeniu poplatkov katastra nehnuteľností za rôzne služby, vrátane zmien v listoch vlastníctva, vydávania dokumentov a overovania geometrických plánov. Kataster...
Reklamný priestor