back to top

Travertín ako ideálna dlažba na terasu a pri bazéne

Pridať k obľúbeným
Vyradiť z obľúbených

Podobné články

oByvani.blog
oByvani.bloghttps://www.obyvani.blog/
Toto je redakčný článok. Prinášame inšpiratívny blog o bývaní, kde nájdete nové trendy a inšpirácie pre vaše bývanie. Nové technológie ale aj tipy a triky na tie staršie. Pevne veríme, že sa vám naše články budú páčiť.

Travertín je historicky jedným z najpoužívanejších materiálov a jeho obľúbenosť pretrváva dodnes. Je to dané predovšetkým jeho vlastnosťami a variabilnosťou vzhľadu.

Travertín vďaka týmto rôznym úpravám formátu, povrchu, či typu hrán zapadne ako do modernej, tak aj napríklad do rustikálne poňatej stavby. Každej realizácii dodá jedinečný vzhľad. Travertín sa vyznačuje aj svojou farebnou variabilitou. Na trhu nájdete odtiene od belavo žltej cez béžovú a šedú, až do červena v závislosti od prímesí. Každé nálezisko má trochu iný travertín. V exteriéri bude pôsobiť nadčasovo.

Konkrétne k bazénu sa travertín vďaka svojim vlastnostiam výborne hodí. Dlažba je mrazuvzdorná. V sparnom lete sa nerozpáli slnkom a nezvyšuje teplotu na rozdiel od betónu, plastu alebo dreva. Dlažba je veľmi bezpečná aj pre deti, pretože má protišmykový povrch. Travertín je pevný a odolný, a vďaka svojmu chemickému zloženiu zároveň aj pružný. Z tohto dôvodu bude odolnejší proti opotrebovaniu aj proti prípadným nárazom.

Travertín ako ideálna dlažba na terasu a pri bazéne

Doprajte si skutočný luxus dnešnej doby – pokoj. Ten vás obklopí hneď po prebudení pri pohľade na Vašu záhradu, kde si budete pripadať, ako na dovolenke v prímorskom letovisku. Neopustí vás ani pri šálke dobrej kávy na terase a celodennej pohode pri bazéne. Tento sen je teraz na dosah, pretože travertín je cenovo prívetivé riešenie pre Váš dom.

Aké máte možnosti keď uvažujete nad terasou alebo dlažbou pri bazéne? Na výber máte z viacerých materiálov, ktoré sú na trhu.

Betónová dlažba

Je to cenovo dostupný variant. Máte na výver z nespočetného množstva farieb a tvarov. Viete si ju namontovať sami alebo za pomoci majstrov a stavebných spoločností. Nepotrebujete zvláštne vybavenie na montáž a montovať ju vie takmer ktokoľvek. Hlavnou nevýhodou je reakcia na teplo, farebná stálosť a životnosť. Vo vysokých teplotách sa na ňu nedá stúpiť bosou nohou, pretože je veľmi rozpálená. Z pohľadu životnosti je to otázne, farba sa bude postupne vytrácať, špiniť, bude vyzerať neprirodzene a stále zašpinene. Z reálnej praxe môžeme povedať, že počas životnosti domu sa dlažba mení minimálne raz/dvakrát v priebehu 30 rokov.

Drevená podlaha

Existuje niekoľko alternatív drevenej terasy. Najčastejšie sa používajú lokálne dreviny, termodrevo alebo exotické varianty dreva. Výhodou je veľmi prirodzený a prírodný vzhľad. Väčšina druhov dreva však na dotyk páli na priamom slnku. Na montáž drevenej terasy už potrebujete skúsenosti a hlavne technické vybavenie. Preto odporúčame montáž zveriť do rúk odborníkov. O drevenú terasu je potrebné sa starať a pravidelne ju buď natierať alebo olejovať.

Kompozitné drevo

Existuje viacero názorov na tento materiál. Vyzerá dobre esteticky, ľahko sa montuje, a nie je potrebná údržba. Z pohľadu životnosti sa ale jedná o krátkodobý variant najmä z pohľadu straty farby vplyvom UV žiarenia. Cenovo sa jedná o drahší variant ako je betónová dlažba.

Prírodný kameň – travertín

Z pohľadu celkovej estetiky, farebnosti, praktičnosti a tepelného komfortu je najvhodnejším variantom práve travertín. O výhodách sme písali v tomto článku už vyššie.

Pre lepšiu predstavu prinášame jednoduchú a základnú kalkuláciu na terasu o veľkosti 50m2. Budeme uvažovať o kompletnej cene za materiál a montáž, ktorá obsahuje samotný travertín, lepidlo, škárovaciu hmotu, impregnačný náter, dopravu a montáž. Takáto cena sa pohybuje orientačne na úrovni 86€/m2 bez DPH. Samotná cena kameňa je na úrovni 40 €/m2 bez DPH za travertín v hrúbke 3cm.

Travertín ako ideálna dlažba na terasu a pri bazéne

Pri správnej údržbe, ktorá spočíva v občasnom čistení „wapkou“ s nízkym tlakom a obnovou hydrofóbneho náteru, budete mať kameň navždy. Travertín nestarne ani morálne, t.j. nepodlieha módnym trendom.

Z dlhodobého pohľadu sa tak jedná o jednorazovú investíciu.

Hľadáte odborníka?

Spoločnosť Bella Pietra úspešne funguje na slovenskom a českom trhu v oblasti stavebníctva od roku 2018. Máme za sebou mnohé realizácie objektov určených na bývanie a rekreáciu. Na základe požiadaviek zákazníkov, sme sa rozhodli rozšíriť oblasť činností a služieb, ktoré ponúkame našim klientom.

Zákazníkom chceme zaistiť nielen predaj, ale poskytovať kompletný servis. Naše služby zahŕňajú všetky činnosti, ktoré sú potrebné na úspešnú realizáciu daného projektu (poradenstvo, vizualizácia, služby architektov, predaj kameňa, odborná montáž, záručný a pozáručný servis). Naša spoločnosť disponuje vlastnými pracovníkmi, ktorí sú odborne zaškolení na montáž nášho kamenného obkladu a dlažby.

Viac informácií a ceny nájdete aj na webe www.bellapietra.eu.

Pridať k obľúbeným
Vyradiť z obľúbených
oByvani.blog
oByvani.bloghttps://www.obyvani.blog/
Toto je redakčný článok. Prinášame inšpiratívny blog o bývaní, kde nájdete nové trendy a inšpirácie pre vaše bývanie. Nové technológie ale aj tipy a triky na tie staršie. Pevne veríme, že sa vám naše články budú páčiť.
Reklamný priestor

Novinky zo sveta realít

Mohli by zaujať aj tieto články

Ako zapísať vecné bremeno do katastra nehnuteľností

Vecné bremeno je právo k cudzej nehnuteľnosti, ktoré obmedzuje vlastníka nehnuteľnosti v prospech niekoho iného (viac informácií o jeho vzniku aj zániku sme si...

Vecné bremeno na nehnuteľnosti – čo to je a ako vzniká a zaniká

Život je plný nepredvídateľných situácií, ktoré môžu ovplyvniť naše nehnuteľnosti. Skrytým hráčom, ktorý často vplýva na ich hodnotu a využitie, je vecné bremeno. Aby...

Kupujete novú nehnuteľnosť alebo plánujete stavať? Aj orientácia miestností na svetové strany je dôležitá!

Keď staviate nový dom, plánujete rekonštrukciu alebo si kupujete byt, často sa sústredíte na veľké rozhodnutia: rozpočet, lokalita, dizajn alebo materiály. Ale čo orientácia...