back to top

Čo všetko je v dobrom poistení Vášho bývania?

Pridať k obľúbeným
Vyradiť z obľúbených

Môj domov, môj hrad! Tak zvykneme nazývať naše bývanie, naše útočisko. Ako ho však ochrániť pred prípadným poškodením či úplným zničením? Správne zvoleným poistením nehnuteľnosti a poistením domácnosti. Aký je medzi týmito poisteniami rozdiel sme si vysvetlili v predošlom článku: Poistenie bývanie – keď to isté, nie je to isté. Poďme si teda predstaviť, aké základné poistné krytia by malo obsahovať uvedené poistenie.

Každá poistná zmluva tvorí súbor rôznych typov pripoistení. V zásade ich vieme rozdeliť za základné, ktoré sú defacto povinné a nemožno bez nich uzavrieť poistenie nehnuteľnosti alebo domácnosti a potom voliteľné.

FLEXA

Označuje základný súbor poistného krytia každého poistenia bývania. Možno sa Vám niektoré budú vzdať pritiahnuté za vlasy, verte, majú svoj význam, pretože pri každom poistení platí „keby niečo“. Oheň, výbuch, blesk, pád predmetov, pád lietadla. Bez týchto pripoistení ani na krok. Už len samotný oheň môže spôsobiť na Vašom bývaní fatálnu škodu.

ŽIVEL

Ďalší súbor pripoistení kryje škody v dôsledku živelných udalosti ako: povodeň, záplava, víchrica, búrlivý vietor, krupobitie, lavína, sopka, prípadne zemetrasenie (v niektorých poisťovniach je zemetrasenie voliteľná poistná udalosť) a ďalšie v súvislosti s možnými živlami. Je lepšie ich mať, ako nemať.

Asistenčné služby

Tento balík poistenie je v závislosti od poisťovne iný, no jeho cieľom je byť Vám v maximálnej možnej miere v prípade poistnej udalosti nápomocný. Obsahuje napríklad asistenciu pri otvorení zablokovaných dverí, poruchy domáceho spotrebiča či iných urgentných prípadov.

VODA, SKLO

Tento balík zahŕňa škody spôsobené „nekontrolovateľnou“ vodou – spätný výstup vody, spätná voda, únik, povodeň. Rovnako poškodenie, zničenie skla, alebo materiálov mu podobných na Vašom majetku. Tento súbor poistení je vo väčšine poisťovní voliteľný.

KRÁDEŽ, LÚPEŽ

Prísť o svoj majetok môže byť niekedy banalita, ale niekedy veľká tragédia, v závislosti od veľkosti škody. V každom prípade odporúčame ju mať „keby niečo“. Je voliteľným poistením.

VANDALIZMUS

Zámerné poškodenie cudzieho majetku je nazývané vandalizmus. Pokiaľ bývate v dome v blízkosti chodníka či cesty, je toto pripoistenie zvlášť vhodné aj pre Vás. Môžete si ho zvoliť dobrovoľne.

DOBRÉ MAŤ:

Poistenie zodpovednosti za škodu

Máte malé ratolesti, ktoré sú nemotorné a pri nákupy v obchode nechtiac „drgnú“ do vystaveného tovaru, ktorý spadne na zem a Vy spôsobíte škodu? Alebo z Vášho domu spadne škridla, či iný predmet zo strechy priamo na chodník a zraní pri tom okoloidúceho? Áno, aj tieto škody si môže od Vás žiadať uhradiť poškodení. Práve z tohto pripoistenia sa tieto „atómovky“ hradia.

ŠPECIÁLNE PRIPOISTENIA

Na poistnom trhu máme dnes peknú kôpku poisťovní, ktoré robia všetko, aby bola tá či ona pre Vás „tá pravá“. Preto sa každá poisťovňa snaží odlíšiť niečím špeciálnym.

V rámci služieb Vám samostatne poistia bicykle, či elektrobicykle, ceniny ktoré máte v nehnuteľnosti. Niektoré poisťovne počas Vašej práceneschopnosti dokážu zabezpečiť pre Vás nákup, či upratanie Vášho domu alebo zabezpečenia vyvenčenie Vášho domáceho miláčika.

Jednou z noviniek je napríklad pripoistenie hypotéky (Happy Hypo) pre prípad, že Vaša nehnuteľnosť v dôsledku poistnej udalosti ostane napríklad na obdobie 6 mesiacov neobývateľná. Za toto obdobie za Vás bude hradiť splátky hypotéky.

Pridať k obľúbeným
Vyradiť z obľúbených
Autor textu

V oblasti financií sa pohybujem už niekoľko rokov. Mojim prvoradým cieľom je, aby ste Vaše financie mali vždy pod kontrolou. Mojou filozofiou je “hovor vždy rečou, ktorej rozumie Tvoj klient”. Preto sa pri rozhovore s klientom nerozprávame o sporení, investovaní, poistkách či hypotékach. Klient sa so mnou radí, ako získať za čo najvýhodnejších podmienok peniaze na kúpu vysneného bytu či domu.

Refinancovať alebo požiadať o bonifikáciu Vašej hypotéky? Ako sa správne rozhodnúť!

Končí sa Vám fixácia na Vašej hypotéke a Vy zvažujete požiadať Úrad práce o príspevok do výšky 150 Eur na vyššiu splátku hypotéky (bonifikácia)? Nemusí to...

Ako získať príspevok na zvýšenú splátku hypotéky? (Bonifikácia)

Skončila sa Vám v roku 2023 alebo skončí v roku 2024 fixácia Vášho úžasne nízkeho úroku na Vašej hypotéke? Dostali ste šok z navýšenej výšky splátky, niekedy...

Ako nesplácať 2 nehnuteľnosti namiesto 1-nej

Splnili ste si sen o novom bývaní vďaka novej hypotéke, prípadne sa Vám v blízkej dobe skončí alebo skončila fixácia už na existujúcej hypotéke a Vaša splátka...

Pozor na 3 k.o. chyby pri žiadosti o hypotéku

Zvažujete v najbližšej dobe požiadať o hypotéku na kúpu či rekonštrukciu Vášho bývania? V tomto článku Vám prinášame pohľad na 3 vážne chyby, ktoré...
RealVEA.sk
RealVEA.skhttps://www.realvea.sk/
Ako realitná kancelária zrealizujeme predaj Vašej nehnuteľnosti „na kľúč“ v rôznych regiónoch Slovenska. Pre realitných developerov a investičné nehnuteľnosti ponúkame moderné marketingové riešenia.
Reklamný priestor