back to top

Ako preplatiť banke na Vašej hypotéke čo najmenej?

Pridať k obľúbeným
Vyradiť z obľúbených

Uviazali ste sa banke hypotékou skoro na celý život? Teda 30 rokov, prípadne aj viac? Prečítali ste si, koľko od Vás banka za celú dobu splatnosti vyzbiera na úrokoch? Zatočila sa Vám z toho hlava? Pýtate sa ako je to možné? Je to možné úplne jednoducho! Zákon úrokov jednoducho nepustí a funguje „spoľahlivo“. Pri hypotéke napríklad vo výške 100 000 Eur za 30 rokov zaplatíte banke aj viac ako 170 000 Eur.

Čo by ste dali za to, ak by ste vedeli, ako banke zaplatiť na úrokoch, teda preplatiť za požičané peniaze na hypotéke čo najmenej? Chcete vedieť ako na to? Čítajte náš článok až do konca a prezradíme Vám 2 spôsoby ako minimalizovať preplatenie Vašej hypotéky na minimum.

Aktívne riadenie úrokovej sadzby

Pri podpise úverovej zmluvy Vám banka dala aj predpokladaný splátkový kalendár, kde máte vyčíslenie, koľko za 30 rokov zaplatíte na úrokoch. Nakoľko Vám banka dáva fixáciu úrokovej sadzby napríklad na 3 alebo 5 rokov, no po uplynutí tohto obdobia nevie ani ona, ani vesmír, aké budú úrokové sadzby o 6, 10 , 20 či 25 rokov, celý splátkový kalendár prepočíta úrokovou sadzbou, ktorá Vám bola schválená spolu s hypotékou. Vždy pri zmene fixácie úrokovej sadzby, čiže každých 3, 5 či 7 rokov môže byť Vaša nová úroková sadzba a teda aj splátka vyššia, akú ste mali doteraz, alebo v prípade priaznivého vývoja v ekonomike aj nižšia.

V spolupráci s Vašim finančným konzultantom si takto vždy pri zmene fixácie úrokovej sadzby viete aktívnym hľadaním tej najideálnejšej a najlepšej úrokovej sadzby hypotéku refinancovať do banky s výhodnejšími podmienkami a tak minimalizovať preplatenosť hypotéky.

Predčasné splatenie hypotéky

Druhý spôsob ako minimalizovať preplatenosť Vašej hypotéky je program „predčasného splatenia hypotéky“. Vďaka nemu viete získať až 2 bonusy – Vašu hypotéku dokážete takto vyplatiť až o 1/3 splatnosti skôr a na sume, ktoré zaplatíte banke, ušetriť takmer 30%.

Ideálne je, ako robíte oba „opatrenia“ súčasne.

Chcete vedieť viac? Neváhajte kontaktovať nášho finančného konzultanta.

Pridať k obľúbeným
Vyradiť z obľúbených
Autor textu

V oblasti financií sa pohybujem už niekoľko rokov. Mojim prvoradým cieľom je, aby ste Vaše financie mali vždy pod kontrolou. Mojou filozofiou je “hovor vždy rečou, ktorej rozumie Tvoj klient”. Preto sa pri rozhovore s klientom nerozprávame o sporení, investovaní, poistkách či hypotékach. Klient sa so mnou radí, ako získať za čo najvýhodnejších podmienok peniaze na kúpu vysneného bytu či domu.

Refinancovať alebo požiadať o bonifikáciu Vašej hypotéky? Ako sa správne rozhodnúť!

Končí sa Vám fixácia na Vašej hypotéke a Vy zvažujete požiadať Úrad práce o príspevok do výšky 150 Eur na vyššiu splátku hypotéky (bonifikácia)? Nemusí to...

Ako získať príspevok na zvýšenú splátku hypotéky? (Bonifikácia)

Skončila sa Vám v roku 2023 alebo skončí v roku 2024 fixácia Vášho úžasne nízkeho úroku na Vašej hypotéke? Dostali ste šok z navýšenej výšky splátky, niekedy...

Ako nesplácať 2 nehnuteľnosti namiesto 1-nej

Splnili ste si sen o novom bývaní vďaka novej hypotéke, prípadne sa Vám v blízkej dobe skončí alebo skončila fixácia už na existujúcej hypotéke a Vaša splátka...

Pozor na 3 k.o. chyby pri žiadosti o hypotéku

Zvažujete v najbližšej dobe požiadať o hypotéku na kúpu či rekonštrukciu Vášho bývania? V tomto článku Vám prinášame pohľad na 3 vážne chyby, ktoré...
RealVEA.sk
RealVEA.skhttps://www.realvea.sk/
Ako realitná kancelária zrealizujeme predaj Vašej nehnuteľnosti „na kľúč“ v rôznych regiónoch Slovenska. Pre realitných developerov a investičné nehnuteľnosti ponúkame moderné marketingové riešenia.
Reklamný priestor