back to top

AGROKOMPLEX 2023: Návrat ku koreňom

Pridať k obľúbeným
Vyradiť z obľúbených

Podobné články

oByvani.blog
oByvani.bloghttps://www.obyvani.blog/
Toto je redakčný článok. Prinášame inšpiratívny blog o bývaní, kde nájdete nové trendy a inšpirácie pre vaše bývanie. Nové technológie ale aj tipy a triky na tie staršie. Pevne veríme, že sa vám naše články budú páčiť.

Zažite jedinečnú atmosféru tradičnej výstavy Agrokomplex! Od 17. do 20. augusta uvidíte na nitrianskom výstavisku hospodárske zvieratá, poľnohospodársku techniku, spoznáte regeneratívne a precízne poľnohospodárstvo, ochutnáte kvalitné potraviny a objavíte čaro slovenských tradícií.  Súčasne bude prebiehať aj výstava Poľovníctvo, Rybárstvo a Včelárstvo.

Medzinárodná poľnohospodárska a potravinárska výstava Agrokomplex sa na nitrianskom výstavisku koná už po 48. krát. Pre svojich návštevníkov má pripravenú pestrú prezentáciu noviniek z oblasti poľnohospodárstva a potravinárstva, ale aj bohatý sprievodný program pre odbornú i laickú verejnosť.

AGROKOMPLEX 2023: Návrat ku koreňom

Najväčšej pozornosti malých i veľkých farmárov sa vždy tešia najnovšie modely poľnohospodárskej techniky, ktorá bude mať v tomto roku naozaj hojné zastúpenie. Predstaví sa na viac ako 10 000m2 výstavnej plochy. Nebude sa však jednať len o statické ukážky! V spolupráci so SPU Nitra bude od piatka do nedele prebiehať komentované predvádzanie poľnohospodárskych strojov priamo na výstavnej ploche.

Takmer 600 jedincov tradičných hospodárskych zvierat predvedú špeciálne chovateľské zväzy, ktoré v rámci Národnej výstavy hospodárskych zvierat ponúknu i odborné poradenstvo. Pastvou pre oči sú vystúpenia Národného žrebčína Topoľčianky, westernové vystúpenia či ťažký ťah jednozáprahov. Gazdovský dvor u výskumníkov ponúkne expozíciu malých hospodárskych zvierat, súťaže a kvízy, ktoré sú veľkým lákadlom predovšetkým pre deti. Novinkou budú aj ukážky pasenia oviec so psom. Novým počinom v rámci Národnej výstavy hospodárskych zvierat je aj projekt #Dotkni_sa_života, ktorý predstaví návštevníkom nie len špičkové plemenné zvieratá vo výstavnej kondícii, ale aj ich chov dbajúci o blaho zvieraťa, až po špičkový a zdravý produkt, ktorý budú môcť ochutnať.

Podtitul tohtoročnej výstavy Agrokomplex, „Návrat ku koreňom“ nás aj v rámci sprievodného programu zavedie späť k našim zvykom, tradíciám a remeslám, no a späť ku koreňom sa vraciame aj doslovne prostredníctvom regeneratívneho poľnohospodárstva, ktoré svojim bezorbovým prístupom umožňuje rastlinám vytvárať si pevnú koreňovú sústavu a funkčný ekosystém. Nebudú chýbať ani novinky v oblasti precízneho poľnohospodárstva.

Pavilón M1 bude už tradične venovaný slovenským producentom potravín, držiteľom ocenenia Značka kvality SK a slovenským farmárom. Svoj priestor dostane aj Slovenský včelársky spolok, ktorý organizuje laickú degustačnú súťaž o Najlepší slovenský med 2023. V kulinárskom kútiku sa budú môcť návštevníci na vlastné chuťové bunky presvedčiť, ako úžasne chutia slovenské potraviny.

Novinkou na výstave bude v pavilóne B projekt Jedáleň 21. storočia, ktorý návštevníkom názorne ukáže, ako pojať školské stravovanie moderne – zdravo, bezpečne, efektívne, ekonomicky a ekologicky. Pavilón A bude venovaný odborným prednáškam a diskusiám na tému výživy, potravinárstva, ekológie či ochrany pôdy.

Na svoje si prídu aj milovníci poľovníctva, rybárstva a včelárstva, pre ktorých je pripravený samostatný pavilón, spolu so sprievodným programom.

Ku koloritu výstavy patrí už neodmysliteľne piskot parnej lokomotívy Nitrianskej poľnej železnice v Slovenskom poľnohospodárskom múzeu.

#DotkniSaŽivota

S cieľom zvýšiť počet vystavených zvierat prichádza vydavateľstvo Slovenský CHOV v spolupráci s Farmárskou revue s formátom Dotkni sa života. Ide o oslovenie chovateľov, ktorí majú špičkové plemenné zvieratá vo výstavnej kondícii, v chovoch uplatňujú všetky zásady welfare, finalizujú svoju produkciu a pri jej predaji využívajú moderné prvky marketingu.

Názov Dotkni sa života v sebe skrýva zámer, že okrem tradičných návštevníkov chceme osloviť aj mladých ľudí, pôsobiacich na sociálnych sieťach s desaťtisícmi sledovateľov a ich prostredníctvom „naliať“ medzi mladú generáciu more informácií o tom, že u nás máme nemálo chovateľov ponúkajúcich napríklad špičkové vyzreté mäso na stejky či mäso do hamburgerov. Že pri tom dbajú o blaho zvierat, životné prostredie a krásu krajiny. Dať influencerom priestor, aby si tieto krásne a zdravé zvieratá fotili, točili videá, nasnímali cestu od špičkového zvieraťa po úžasný, zdravý produkt – bielkovinovú a vitamínovú bombu.

Pre viac informácií sledujte web podujatia: https://agrokomplex.sk/agrokomplex/

Pridať k obľúbeným
Vyradiť z obľúbených
oByvani.blog
oByvani.bloghttps://www.obyvani.blog/
Toto je redakčný článok. Prinášame inšpiratívny blog o bývaní, kde nájdete nové trendy a inšpirácie pre vaše bývanie. Nové technológie ale aj tipy a triky na tie staršie. Pevne veríme, že sa vám naše články budú páčiť.
Reklamný priestor

Novinky zo sveta realít

Mohli by zaujať aj tieto články

MMOSAICS – Jedinečné keramické obklady na mieru

MMOSAICS je značka, za ktorou stojíme my dvaja - Martin a Lenka Manikovci. Pred vyše siedmymi rokmi mi Martin raz v noci plný entuziazmu a s iskrou v očiach...

ELMAR – Hliníkové ploty, brány, zábradlia a prístrešky

Prečo hliník? Produkty z hliníka nepodliehajú korózií (žiadne ďalšie nátery alebo čistenie), povrchová úprava je vysokej kvality s práškovými farbami, vybrať si môžete zo stoviek...

KUNAJ – moderné okná a dvere pre Váš domov

„Okná sme začali vyrábať na rodinné domy tak, ako väčšina oknárskych firiem. No ako plynie čas, ukazuje sa, že drevené a drevohliníkové okná sú...