back to top

Postele Kolač

Aj spánok môže byť krásny

Slavomír „Kolač“ Polaček Už ako malého chlapca ma očarila práca s drevom. Jeho vôňa, farby, tvarovateľnosť. Že drevu je možné vdýchnuť nový život. Svoju prvú dielňu som si otvoril pred desiatimi rokmi a k vášni pre drevo sa pridala aj vášeň pre dizajn. Ručne vyrába originálne postele z masívu s vlastným dizajnom robené s láskou, srdcom a dobrou energiou. Objavil čaro postelí, z ktorých cítiť pravú vôňu dreva, kde sa naplno prejaví kreativita pri práci s rôznymi druhmi dreva tvarov, ale skúša aj stále niečo nové čo vytvorí originalitu, lebo každá posteľ, ktorú vyrobí je originál s vlastným dizajnom a jediná na svete.

Špecialitou sú intarzie, ide o tradičnú techniku skladania malých kúskov rôzneho dreva a tvarov do mozaiky, čím som svoje postele povýšil na umenie. Posteľ z poctivého dreva a originálnym dizajnom by sa mala dediť a to ma motivovalo, aby po mne ostalo niečo hodnotné.

postelekolac 05

Osobné stretnutie pri káve v dielni

Aby Slavomír správne pochopil vaše potreby, rád vás pozve na šálku dobrej kávy alebo čaju do jeho dielne. Porozprávate sa o predstavách, bude sa pýtať na to, čo sa vám páči a čo nie. Ako máte zariadený interiér a v čom sa cítite pohodlne. Veľkú pozornosť bude venovať všetkým moderným prvkom pohodlného a kvalitného spánku. Predstaví vám presný postup svojej práce, konštrukčné a dizajnové možnosti. Ak prvé stretnutie nebude stačiť, stretnete sa opäť. Spoločne prídete na to, po akej posteli túžite.

Výber dreva

Drevo je srdcom vašej postele. Každé je jedinečné. Štruktúrou, kresbou, či farbou. Môže priniesť do spálne viac svetla alebo skôr pokojnú atmosféru noci. Môže odhaliť jeho prirodzenosť alebo tvarmi skôr zapadne k vášmu modernému nábytku. Používa len to najkvalitnejšie drevo, od dodávateľov, ktorým dôveruje už roky.

Návrhy a detaily

Na spoločnom stretnutí vzniknú prvé náčrty vašej postele. Svoju konkrétnu podobu však dostane až za pracovným stolom. Pripraví vám niekoľko návrhov, o ktorých budete spoločne rozprávať. Bude vás pozorne počúvať, aby správne pochopil, čo sa vám na návrhoch páči a čo nie. Prepracuje detaily a vytvorí finálnu podobu vašej postele.

Krásny nápad niekedy vyžaduje svoj čas.

Výroba vašej postele

Pracovať s drevom je vždy dobrodružstvo. Je ho možné tvarovať na tisíce spôsobov. Slavomír po rokoch vie, že je to náročná práca, robí ju však s láskou. V dielni majú miesto tradičné nástroje, ale aj moderné postupy. Dopredu budete vedieť presný harmonogram práce. Kedykoľvek sa budete môcť prísť pozrieť, v akom štádiu je výroba vašej postele.

Finalizácia a montáž

V  dielni ponúka pre pohodlný spánok kompletný servis. K posteli vám zabezpečí kvalitný rošt, ktorý spĺňa najmodernejšie trendy ergonómie. Môžete si vybrať aj matrace od renomovaných výrobcov. Po dokončení výroby postele ju prepraví priamo do vašej spálne. Kompletne ju zmontuje tak, aby ste sa vy cítili čo najkonfortnejšie.

#praveslovenske
#praveslovenskehttps://www.praveslovenske.sk/
Projekt #praveslovenske vďaka online nástrojom prezentuje „Hrdo a Srdcom“ všetko krásne, čo na Slovensku máme. Milujme a vážme si naše kultúrne bohatstvo. Spoznávajme spolu slovenských umelcov a výrobcov, pravé slovenské výrobky, slovenské tradície, folklór, históriu a krásy Slovenska.
Pridať k obľúbeným
Vyradiť z obľúbených

Mohli by zaujať aj tieto články

MMOSAICS – Jedinečné keramické obklady na mieru

MMOSAICS je značka, za ktorou stojíme my dvaja - Martin a Lenka Manikovci. Pred vyše siedmymi rokmi mi Martin raz v noci plný entuziazmu a s iskrou v očiach...

KUNAJ – moderné okná a dvere pre Váš domov

„Okná sme začali vyrábať na rodinné domy tak, ako väčšina oknárskych firiem. No ako plynie čas, ukazuje sa, že drevené a drevohliníkové okná sú...

(Ne)tradičné remeslo zo stredného Slovenska – vitajte u značky Petrichora

Volám sa Kristína Moravčíková a som zakladateľkou remeselno-dizajnérskej značky Petrichora, ktorú charakterizuje nekonvenčný prístup k tvorbe interiérových doplnkov a dekorácií z dreva. Ako to môže...